Nabożeństwa

Niedziela, godz. 11:00
Poczytalnia - Centrum Komunikacyjne
Sala Widowiskowa, 2 piętro,
ul. Tadeusza Kościuszki 8a

Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie

26 czerwca 2016

Andrzej Kempczyński

Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie.

- Ewangelia Jana 14:6

Czy jest jeden Bóg, do którego prowadzą różne drogi, różne religie? Gdyby tak było to musielibyśmy stwierdzić, że Jezus skłamał mówiąc te słowa. Albo jest wiele dróg, które prowadzą do Boga, albo Jezus nas oszukał. A jeśli Jezus kłamał w tej kwestii to, jaką możemy mieć pewność, że w innych sprawach mówił prawdę? Takiej pewności mieć nie możemy. W związku z tym, jeśli Jezus kłamał, to nie możemy powiedzieć, że Jezus jest jedną z dróg do Boga. Dlaczego? Ponieważ jego stwierdzenie opiera się na kłamstwie. Jest to po prostu wymysł człowieka i dlatego nie może być drogą do Ojca.

Ale jeśli Jezus nie skłamał tylko powiedział prawdę to oznacza to, że nie ma innych dróg do Boga. Do Boga można przyjść tylko przez Jezusa. A jeśli nie ma innych dróg do Boga to musimy stwierdzić, że wszystkie religie są kłamstwem, są niczym innym jak tylko ludzkim wymysłem.

Zatem jeśli twierdzimy, że jest wiele dróg do Boga to musimy natychmiast zrobić zastrzeżenie, że za wyjątkiem Jezusa, który jest kłamcą i do Boga nie prowadzi. Czyli musimy skreślić chrześcijaństwo.

A jeśli twierdzimy, że Jezus jest jedyną drogą do Boga to automatycznie stwierdzamy, że żadna religia do Boga nas nie doprowadzi, ponieważ jest kłamstwem, jest wymysłem ludzi. Czyli stwierdzamy, że do Boga można przyjść tylko i wyłącznie za pośrednictwem Jezusa. Dlatego chrześcijaństwo musi być jedyną prawdziwą religią.

Którą drogą idziesz? Czy Jezus jest Twoim pośrednikiem do Ojca?


Zobacz inne artykuły